| Χρήση | ατμοσφαιρική συγκόλληση υπό κενό και/ή προστασία από την ατμόσφαιρα, πυρόλυση βιομάζας, σκόνες καθοδ |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 600 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD150MM |
| Χρήση | Προστατευτική συγκόλληση, κάλυψη με φιλμ κενού, πειράματα CVD, |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1700 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1600 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 1500 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD80, μήκος 2300mm |
| Χρήση | Προστατευτική συγκόλληση, κάλυψη με φιλμ κενού, πειράματα CVD, θερμική επεξεργασία σωματιδίων συνεχο |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1700 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1600 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD80, μήκος 900 mm |
| Χρήση | Θερμική επεξεργασία, πυρόλυση βιομάζας |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1700 βαθμοί C |
| θερμοκρασία λειτουργίας | 1600 βαθμοί C |
| Μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD90mm |
| Χρήση | Επεξεργασία κράματος τιτανίου και άλλες θερμικές επεξεργασίες |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1000 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 900 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 3300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD220mm |
| Χρήση | χρησιμοποιείται για πειράματα αποσύνθεσης του θειικού οξέος και παραγωγής υδρογόνου σε υψηλές θερμοκ |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 800 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 700 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 1800 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD219mm |
| Χρήση | τα δείγματα που πρέπει να θερμαίνονται υπό κενό ή ατμόσφαιρα συντριβής |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 400 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD60mm |
| Μέτρα ασφαλείας | Προστασία από υπερθερμοκρασία, διακόπτης |
|---|---|
| Μέγεθος αίθουσας | Δ1200 W1000 H1000mm |
| Πιστοποιητικό | CE |
| Εγγύηση | 18 μήνες |
| Κατασκευή | Οικισμός από χάλυβα άνθρακα με έξοδο αέρα εξάτμισης, θολωτή οροφή, χειροκίνητο συρόμενο κάτω μέρος |
| Μέτρα ασφαλείας | Προστασία από υπερθερμοκρασία, διακόπτης |
|---|---|
| Μέγεθος αίθουσας | Δ1200 W1000 H1000mm |
| Πιστοποιητικό | CE |
| Εγγύηση | 18 μήνες |
| Κατασκευή | Οικισμός από χάλυβα άνθρακα με έξοδο αέρα εξάτμισης, θολωτή οροφή, χειροκίνητο συρόμενο κάτω μέρος |
| Μέτρα ασφαλείας | Προστασία από υπερθερμοκρασία, διακόπτης |
|---|---|
| Μέγεθος αίθουσας | Δ1200 W1000 H1000mm |
| Πιστοποιητικό | CE |
| Εγγύηση | 18 μήνες |
| Κατασκευή | Οικισμός από χάλυβα άνθρακα με έξοδο αέρα εξάτμισης, θολωτή οροφή, χειροκίνητο συρόμενο κάτω μέρος |