| Χρήση | τα δείγματα που πρέπει να θερμαίνονται υπό κενό ή ατμόσφαιρα συντριβής |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 400 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD60mm |
| Χρήση | σκόνη ή κόκκινα δείγματα στο εσωτερικό για να αντιδράσουν πλήρως και ομοιόμορφα με ατμόσφαιρες ή με |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1700 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1600 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD80mm |
| Χρήση | διαδικασία θερμικής επεξεργασίας κόκκων υλικών, όπως καλσίνωση κεραμικού οξειδίου και σκόνης γραφίτη |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 600 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD300mm |
| Χρήση | υπό κενό ή προστασία από την ατμόσφαιρα συντριβή, επικάλυψη με φιλμ κενού, πειράματα CVD και δοκιμές |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD100mm |
| Χρήση | επεξεργασία υλικών σε σκόνη υπό χρήση χλωρίου |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1600 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1500 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 900 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD170mm |
| Χρήση | Θερμική επεξεργασία, πυρόλυση βιομάζας |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1400 βαθμοί C |
| θερμοκρασία λειτουργίας | 1300 βαθμοί C |
| Μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | ΟΔ40mm |
| Χρήση | αναψύξη, διάχυση και συγκόλληση δειγμάτων |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 750mm |
| Διάμετρος σωλήνα | OD120, μήκος 1800 mm |
| Χρήση | θερμική επεξεργασία διαφόρων τύπων νέων υλικών υπό συνθήκες υδρογόνου ή άλλων αερίων έως 1400C |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1400 βαθμοί C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1300 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 300 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | ΟΔ40mm |
| Χρήση | Πειραματισμοί με CVD, διάχυση και άλλες θερμικές επεξεργασίες υπό κενό και προστασία από αέριο προστ |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| μήκος θέρμανσης | 440mm |
| Διάμετρος σωλήνα | OD60mm |
| Χρήση | Θερμική επεξεργασία, πυρόλυση βιομαζών |
|---|---|
| Tmax θερμοκρασία | 1200 βαθμός Γ |
| θερμοκρασία λειτουργίας | 1100 βαθμοί C |
| Μήκος θέρμανσης | 400 χιλιοστά |
| Διάμετρος σωλήνα | OD60mm ID52mm |